Байерн стартира безпроблемно за Купата на Германия (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Пройсен Мюнстер - Байерн Мюнхен
Снимка: БТА / BTA

Германският шампион Байерн Мюнхен стартира успешно участието си в турнира за Купата на Германия, след като победи без проблеми третодивизионния Пройсен Мюнстер с 4:0 като гост. Ерик Максим Чупо-Мотинг откри в деветата, а Конрад Лаймер удвои в 40-ата минута. В последните секунди на първата част Франс Крециг направи резултата класически, а в 86-ата минута се разписа и Матис Тел.

Баварците натиснаха от самото начало и в деветата минута откриха рзултата, след като Матис Тел центрира и намери Ерик Максим Чупо-Мотинг, който отблизо се разписа за 0:1. Неприятната новина обаче бе принудителната смяна на Серж Гнабри, който бе заменен две минути по-късно от юношата Франс Крециг.

Последваха няколко добри ситуации за гостите, като първо добро центриране отдясно бе изчистено от защитник на Пройсен Мюнстер от голлинията.

Около 30-ата минута пък феновете на Байерн прекъснаха мача за няколко минути, след като хвърляха тенис топки на терена в знак на протест срещу формата за Суперкупата на Германия, заради която баварците едва днес стартираха участието си в турнира за националната купа.

Пет минути преди края на първата част баварците вкараха втори гол, когато Леон Горетцка центрира отлично за Конрад Лаймер, който с глава удвои аванса на Байерн и вкара първия си гол с екипа на Байерн – 0:2.

В петата минута от добавеното време влезлият като резерва юноша Франс Кретциг също записа първия си официален гол за баварския гранд, след като се възползва от добро центриране на Йосуа Кимих и отблизо се разписа за 0:3.

През второто полувреме германският шампион продължи да бъде по-опасният тим и все пак стигна и до четвърто попадение в 86-ата минута. Тогава гостите организираха добра контраатака, при която Буна Сар намери Матис Тел, който с хубав удар между краката на вратаря Йоханес Шенк отбеляза поредния си гол от началото на сезона, с което оформи и крайния резултат – 0:4.