Барселона с резил в Белгия, но запази първото място

0
Ламин Ямал, Барселона
Снимка: БТА

Барселона загуби с 2:3 визитата си на Антверп в Белгия, но излиза от групата си в Шампионска лига като водач и съответно поставен в жребия.

Барса започна мача, допускайки гол само 90 секунди след началото, когато Ориол Ромеу даде лошо топката в наказателното поле, а Артърт Веермерен вкара за 1:0.

Барса изглеждаше обречен да отиде на почивка без истински шанс за гол, но един момент на магия им даде изравняване 10 минути преди почивката: Ламин Ямал пусна чудесна топка покрай петима защитници на Антверпен, за да намери Феран Торес в наказателното поле, а испанецът показа отлично хладнокръвие, за да завърши за 1:1

Барса започна ужасно второто полувреме и гол на Винсент Янсен беше отменен поради много малка засада.

След това Барса почти остана с 10 души, когато Серхи Роберто получи директен червен картон, който беше променен на жълт от VAR, но все пак няколко минути по-късно испанците вече губеха с 1:2, след като Ромеу отново даде подарък близо до вратата и Янсен беше на точното място.

Изравняването дойде в 91-ата минута, когато Илкай Гюндоган изпрати пряк свободен удар в наказателното поле, а Марк Гую направи 2:2.

Секунди след това резервата Джордж Иленихена беше изпуснат на добра позиция до вратата и изведе домакините напред за трети път – 3:2.