Барселона надстреля последния Алмерия у дома

0
Сержи Роберто, Барселона

Барселона спечели много трудно домакинството на последния в Ла Лига Алмерия (3:2).

С успеха каталунците събраха 38 точки и застъпиха на трита позиция в клосиранито след Жирона и Реал Мадрид. Четвъртият Атлетико Мадрид е с 35 точки.

Първите два гола в мача се размениха в края на първата част. Първо Рафиня откри за домакините в 33-ата, а осем по-късно Лео Баптищао направи 1:1.

През втората част паднаха още цели три гола, а в герой за Барса се превърна юношата на клуба Сержи Роберто. Универсалният футболист вкара два гола.

Първо в 60-ата минута Роберто направи 2:1, а асистенцията отиде на сметката на първия голмайстор в мача Рафиня.

Преднината на „лос кулес“ и този път се задържа кратко. Едгар Гонсалес изравни за втори път в 71-ата минута, с което даде сериозни надежди на Алмерия за точка.

Такава обаче не бе спечелена заради Роберто. Испанецът оформи крайното 3:2 седем минути преди края, хвърляйки в делириум Шави и скамейката на Барселона.