Атлетико Мадрид записа шеста поредна победа в Ла Лига

0
Алваро Мората, Марио Ермосо, Атлетико Мадрид - Алавес

Атлетико Мадрид вече е с шест поредни победи в испанската Ла Лига, след като надделя с 2:1 над Алавес у дома. Срещата на „Уанда Метрополитано“ бе от 11-ия кръг на испанския шампионат.

Родриго Рикелме и Алваро Мората се разписаха през първата част, а Андер Гевара намали в края. Така „дюшекчиите“ събраха 25 точки на третата позиция, Алавес пък е 17-и, точно над опасната зона с 9 пункта.

Мадридчани можеха да поведат в самото начало, но Антонио Сивера спаси удар на Родриго Рикелме.

20 минути по-късно Рикелме все пак вкара във вратата на гостите, засичайки подаване на Мората.

Седем минути преди почивката Антоан Гризман не успя да удвои, но това направи Мората в продължението, материализирайки асистенция на Коке.

Гризман все пак прати топката във вратата на Алавес, но попадението беше отменено заради засада.

В края на мача Янис Хаджи намери Гевара в наказателното и последният се разписа за 2:1.