Атлетико Мадрид с тежко крушение на Канарските острови

0
Атлетико Мадрид Лас Палмас
Снимка: Twitter/GDUFoot

Атлетико Мадрид загуби гостуването си на Лас Палмас с 1:2, което наруши и серията от шест поредни победи н „лос рохибланкос“ в испанската Ла Лига.

Мадридчани имаха шансове да си тръгнат с точка от Канарските острови, но пропуски на Родриго Рикелме и Алваро Мората ги лишиха от нещо повече.

Откриващото попадение в срещата бе дело на Кириан. Той пое от Алберто Морейро и с плътен удар по земя матира Ян Облак в началото на втората част.

Последва натиск на Атлетико, но четвърт час преди края тимът на Диего Симеоне допусна още един гол. Мунир Ел Хадади комбинира с Бенито Рамирес, а вторият с хубав завършващ удар покачи на 2:0.

Седем минути преди края Атлетико върна едно попадение. Рикелме центрира добре, а Алваро Мората се извиси и отблизо засече за 2:1.

Лас Палмас е на девето място в класирането, докато Атлетико е трети с две точки зад Реал Мадрид и Жирона.