Аталанта обърна и разби Салернитана за едно полувреме (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Аталанта - Салернитана
Снимка: БТА / BTA

Аталанта постигна впечатляваща победа в домакинството си на Салернитана с 4:1 в последна среща от 16-ия кръг на италианската Серия А. Бергамаските се потрудиха и трябваше да правят обрат, но го сториха успешно и то след силно второ полувреме.

Салернитана пъри нанесе удар в 10-ата минута, когато Антонио Кандрева центрира от фал и намери Лоренцо Пирола, който с глава бе точен за 1:0.

Само две минути след почивката Аталанта изравни и започна обрата. При едно центриране от корнер топката бе изчистена, но попадна в Луис Муриел, който с мощен удар я прати във вратата за 1:0.

В 52-ата минута пълният обрат стана факт. Домакините разгърнаха многоходова комбинация, при която Адемола Люкман получи около точката на дузпата, продължи към Марио Пашалич, който с удар по тревата направи 2:1.

Бергамаските отбелязаха и трети гол в 83-ата минута, когато гостите допуснаха грешка в защитата, от която се възползва Джорджо Скалвини. Той отне топката и подаде към Шарл Де Кетеларе, който се разписа за 3:1.

Минута преди края на редовното време Алексей Миранчук оформи крайния резултат, след като бе точен след асистенция на Де Кетеларе.

С тази победа Аталанта събра актив от 26 точки и излезе на седмото място във временното класиране, докато Салернитана остава твърдо последен с едва осем спечелени точки до момента през сезона.