Арсенал разкости Евертън и си отмъсти за издънката преди месец

0
арсенал

Отборът на Арсенал постигна очаквана победа над един от най-спабите отбори през сезона във Висшата лига – Евертън. След като в началото на февруари „карамелите“ изненадващо победиха на своя „Гудисън Парк“ с 1:0, днес отложеният мач от седми кръг на английското първенство приключи по катастрофален начин за отбора от Ливърпул, след като възпитаниците на Микел Артета им вкараха 4 безответни гола.

„Артилеристите“ вкараха два гола в края на първата част, когато първо Букайо Сака откри в 40′, а в продължението Габриел Мартинели покачи на 2:0. Мартин Йодегард направи резултата класически в 71′, а крайният резултат оформи Мартинели 80-ата минута.

Лондончани остават еднолични лидер в класирането с 60 точки, с 5 повече от Манчестър Сити. Играчите на Шон Дайч пък се намират в зоната на изпадащите на 18-о място с 21 пункта.