Арсенал два пъти докосваше победата, но Тотнъм не се предаде

0
Арсенал

Английските грандове Арсенал и Тотнъм завършиха при резултат 2:2 в голямото дерби на Лондон от шестия кръг на Висшата лига. „Артилеристите“ на два пъти повеждаха в резултата, но не успяха да стигнат до победата.

Кристиан Ромеро си отбеляза автогол в 26-ата минута, но в края на полувремето Хюн Мин Сон успя да изравни.

След почивката пък Букайо Сака вкара от дузпа в 54′, а само минута по-късно „шпорите“ отново стигнаха до изравнително попадение чрез втори гол на Сон.

Така Арсенал и Тотнъм не успяха да се победят и поделиха точките. Двата тима се нареждат на четвърто и пето място с 14 точки, като изостават на четири пункта от лидера Манчестър Сити.