Арсенал бие, Юнайтед се дъни

0
Арсенал

Отборът на Арсенал спечели пета поредна победа, след като надделя като гост над Фулъм с 3:0 в среща от 27-ия кръг на Премиър лийг. Така тимът на Микел Артета запази преднината си от пет точки пред втория Манчестър Сити.

„Топчиите“ решиха всичко още през първото полувреме, през което вкараха и трите гола. Точни за трите точки бяха Габриел Магаляеш в 21-вата минута, Габриел Мартинели – 26-ата и Мартин Йодегор в 45-ата, като и за трите попадения асистира Леонардо Тросар. Втората добра новина за артилеристите беше завръщането след контузия на Габриел Жезус, който игра за първи път за своя тим от ноември насам.

Манчестър Юнайтед пък завърши 0:0 със Саутхемптън у дома, след като от 34-тата минута игра с човек по-малко заради червен картон на Каземиро. Последният ще бъде наказан за 4 мача.

След почивката гостите уцелиха два пъти гредите, а веднъж и техният вратар изби кълбото в гредата след удар на Бруно Фернандес.

11 кръга преди края Арсенал води с 66 точки, пред Манчестър Сити – 61, Манчестър Юнайтед – 50 и двубой по-малко, и Тотнъм – 48.