Арда падна от Динамо Москва

0
Арда
Снимка: Сайт на Арда

Отборът на Арда изгуби от Динамо Москва с 1:3 в контролна среща, играна в Турция. В 21-вата минута руснаците откриха резултата чрез Даниил Фомин, който се разписа с глава. В 42-рата минута Умар Сако допусна груба грешка, от която се възползва Константин Тюкавин. Нападателят отне топката, напредна и с мощен удар направи безпомощен Анатоли Господинов – 2:0 за Динамо.

Малко след това Преслав Боруков отправи удар с глава, но не успя да затрудни вратаря Шунин. В 57-ата минута талантът на Динамо Арсен Захарян покачи на 3:0. Младият играч се разписа с удар от точката на дузпата, след като получи перфектен пас от Нгамалеу.

Три минути след това Умар Сако намали преднината на руския тим, вкарвайки хубав гол с глава след вдигане от корнер – 1:3.

Според договорка между двамата треньори, след изтичане на 90-те минути, двата отбора изиграха още 30 минути, в които не падна гол.

Стартовият състав на Арда: 1. Анатоли Господинов, 20. Деян Лозев, 4. Милен Стоев, 5. Умар Сако, 8. Милен Желев, 80. Лъчезар Котев, 21. Радослав Цонев, 7. Бубакар Тунгара, 17. Иван Коконов, 33. Иван Тилев, 9. Преслав Боруков