Мартин Минчев с два гола в Чехия

0
Мартин Минчев
Снимка: You tube

Българският национал Мартин Минчев отбеляза два гола за Спарта Прага при успеха над Млада Болеслав с 4:1 в мач от 18-ия кръг на чешката Първа лига.

Михал Томич откри резултата за Млада в 4-ата минута, но само две по-късно Каан Кайринен изравни. Спарта Прага стигна до пълен обрат още до почивката, след като Ладислав Крейци реализира от дузпа.

Мартин Минчев влезе в игра в 74-ата минута на мястото на Ян Кучта и след само 8 минути отбеляза гол. 21-годишният футболист получи асистенция от Кристоф Данек и направи резултата 3:1. В третата минута на добавеното време Минчев вкара и второто си попадение.

Българинът има 19 мача, четири гола и три асистенции за Спарта Прага този сезон. Тимът се намира на 3-о място с актив от 36 точки.