Локо Пловдив удари Морето след дузпа в края

0
Локомотив Пловдив Черно море
Снимка: Официален сайт на Черно море

Локомотив Пловдив победи Черно море с 2:1 в мач от предпоследния кръг на efbet Лига. Всички голове в мача на на „Лаута“ паднаха след почивката.

Преди това борбата и здравите единоборства преобладаваха.

В 53-ата минута Димитър Илиев откри за домакините. Талисман на Локо засече отличен пас на Петър Андреев.

Черно море изравни четвърт час преди края чрез появилия се от резервната скамейка Мишаел Алвес, който засече отлично центриране от фаул.

Така се стигна до последната минута, в която Локомотив Пловдив оформи крайното 2:1. Джовани беше хладнокръвен от дузпа за нарушение на Цветомир Панов срещу Димитър Илиев. След преразглеждане от ВАР наказателният удар беше потвърден.

По този начин варненци вече имат само точка преднина спрямо днешния си съперник и в последния кръг може да се стигне до размяна на местата.