Левски тръгна с победа, Марин Петков се забавлява

0
Левски - Ал Насър

Левски започна с победа 2023 година. „Сините“ победиха дубайския Ал Насър в първата си контрола от зимната подготовка, а и двете попадения бяха дело на Марин Петков. Треньорът на Левски Станимир Стоилов гласува доверие от първата минута на новите попълнения Кристиан Димитров и Рикардиньо.

Срещата започна отлично за „сините“, които вкараха гол с първата си атака. Българският тим организира бърза атака, при която Филип Кръстев подаде към Илиян Стефанов, а той намери Марин Петков. Младият нападател не се поколеба и с левия крак прониза вратата на Ал Насър.

Играчите на Стоилов продължиха да действат по-активни и Рикардиньо бе близо до гол, но стражът на домакините изби.

В 22-ата минута Левски възползва от лошо изчистена топка от вратаря на домакините. Последва двойно подаване между Петков и Стефанов, като първият записа за втори път името си сред голмайсторите.

На почивката Станимир Стоилов смени половината си играчи и на терена се появиха Пламен Андреев, Цунами, Асен Митков, Ноа Сонко Сундберг, Роналдо и Асен Чандъров, който направи повторен дебют със синия екип.

Още в първите минути Ал Насър върна един гол, след като Адел Таарабт намери Раян, който с мощен удар прониза Андреев.

Многото смени в двата тима след почивката накъсаха ритъма и опасни положения пред двете врати почти липсваха. Срещата завърши без нови попадения и с успех за „сините“ с 2:1.