Betano Вземи бонуса

Атлетико Мадрид се издъни вкъщи с опашкар

0
Антоан Гризман Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид не успя да победи Хетафе (1:1) в мач от 20-ия кръг на Ла Лига, завърш. „Дюшекчиите“ поведоха с гол на Анхел Кореа, а Енес Юнал изравни от дузпа.

В 13-ата минута Родриго де Пол подаде на Антоан Гризман в наказателното поле. Французинът стреля веднага с левия крак, но Давид Сория отрази шута му.

Две минути по-късно Джене задържа Алваро Мората в наказателното поле но съдията Антонио Матеу Лаос подмина ситуацията. В 21-ата минута Мората бе изведен сам срещу вратаря и вкара, но бе отсъдена засада.

Второто полувреме започна равностойно. Постепенно Атлетико взе инициативата и притисна Хетафе в собствената му половина.

Анхел Корея прати топката в мрежата след час игра, а първоначално беше отсъдена засада, но след преразглеждане на положението с ВАР, стана ясно, че аржентинецът е в редовна позиция – 1:0 за Атлетико.

Така всичко отиваше към домакински успех, но Хетафе направи добра атака, при която Борха Майорал опита да подаде с глава към съотборник, но топката рикошира в ръката на Саул Нигес и съдията отсъди дузпа за гостите. Зад топката застана Енес Юнал и в 83-ата минута изравни.

Хетафе удържа и успя да си тръгне от „Сивитас Метрополитано“ с точка.