Шеметен мач! Лудогорец повали Левски след петголово зрелище и се завърна на върха (ВИДЕО)

0
Лудогорец - Левски
LAP.bg

Българският шампион Лудогорец постигна изключително трудна и важна победа в домакинството си на Левски, с което се завърна на върха в efbet Лига само кръг преди края. „Орлите“ надвиха столичани с 3:2, а срещата предложи много драма и два обрата. Кирил Десподов откри в 23-ата от дузпа, но Илиян Стефанов изравни десет минути по-късно.

През втората част „сините“ удариха греда, а след час игра Филип Кръстев донесе пълния обрат. Якуб Пьотрьовски бързо възстанови равенството в 66-ата, а Игор Тиаго донесе нов обрат в 72-ата минута, с който домакините стигнаха до крайния успех.

По този начин Лудогорец се завърна на върха в класирането с 82 точки, с една повече от ЦСКА, който допусна грешна стъпка при домакинството си на ЦСКА 1948 по-рано през деня. Левски остава четвърти с 61, с две по-малко именно от „червените“ от Бистрица. В последния кръг от първенството „орлите“ гостуват на Черно море и при успех ще станат шампиони, докато „сините“ имат дерби с ЦСКА на Националния стадион.

Треньорът на Левски – Елин Топузаков, заложи на доста експериментален състав, като остави извън стартовите 11 цели седем от своите титуляри. Това бяха Цунами и Ивелин Попов, които висят за картони и биха ги извадили от игра за два мача. Бразилското трио Рикардиньо, Уелтон, Роналдо, Андриан Краев и Жереми Петрис също бяха запазени за мача с ЦСКА в сряда. Интересното е, че „сините“ бяха със седем български футболисти от първата минута, а промените от успеха с 2:1 над Черно море също баха седем. Новите в състава бяха Марин Петков, Патрик Габриел-Галчев, Кристиян Димитров, Асен Митков, Асен Чандъров, Илиян Стефанов и Джавад Ел Джемели. Пламен Андреев, Сонко Сундберг, Келиян ван дер Каап и Филип Кръстев са останалите титуляри.

Мачът стартира без интересни ситуации, като домакините имаха териториално преимущество. Първата интересна ситуация дойде в 13-ата минута, когато Клод Гонзалвеш отправи силен удар от дистанция, който профуча покрай вратата на Пламен Андреев.

Лудогорец обаче поведе в резултата в 23-ата минута, когато Кирил Десподов беше точен от дузпа. Минута преди това при центриране от свободен удар Келиан ван дер Каап разпери ръката си и топката го удари. Наказателният удар беше потвърден от системата ВАР, но това решение беше доста спорно, след като Игор Тиаго избута нидерландеца при центрирането от фал. Реферът на ВАР Красен Георгиев обаче потвърди решението на главния съдия. Зад топката застана българския национал и бе точен – 1:0.

Левски обаче успя да изравни в 33-ата минута, когато Патрик-Габриел Галчев центрира отлично на крака на Илиян Стефанов, който бе забравен в наказателното поле, отигра с едно докосване и прати топката в мрежата на Серджио Падт за 1:1.

Осем минути след това се стигна до разбъркване в наказателното поле на Лудогорец след лошо излизане на нидерландския страж, Филип Кръстев стреля от движение от границата на наказателното поле, но в аут.

В последната минута от редовното време отново Кръстев проби отлично през центъра и бе фаулиран от Густаво Нонато. Самият халф стреля от свободния удар в горния десен ъгъл, но Падт успя да избие в корнер.

В 51-ата минута Кирил Десподов стреля с глава, но право в ръцете на Пламен Андреев.

Шест минути по-късно Джавад Ел Джемили направи страхотен пробив отляво, подмина Георги Терзиев и стреля в близкия ъгъл, но топката се отби от страничния стълб. В 59-ата минута Паатрик-Габриел Галчев стреля от дистанция, но слабо и право в ръцете на Падт.

Точно след час игра Левски направи пълен обрат. Кръстев премина на слалом през отбраната на Лудогорец, след което стреля, получи се рикошет в Игор Пласун и топката влетя във вратата на домакините за 1:2.

Лудогорец - ЛевскиЛудогорец - ЛевскиЛудогорец - Левски

„Орлите“ обаче бързо съумяха да изравнят в 66-ата минута. Спас Делев центрира добре отдясно, Матиас Тисера стреля с глава, но Пламен Андреев изби в корнер. При последвалото изпълнение Кирил Десподов центрира към Якуб Пьотровски, а той с глава вкара в мрежата на гостите – 2:2.

Страхотната динамика на мача продължи и в 72-ата минута Лудогорец на свой ред стигна до пълен обрат. Много дейният Десподов преодоля младия Дейвид Михалев, след което центрира към Игор Тиаго, който се извиси във въздуха в наказателното поле и с глава прониза Андреев за 3:2.

Десет минути преди края на редовното време Филип Кръстев напусна терена принудително, а на негово място влезе Андриан Краев. Асен Митков също се контузи в 84-ата минута и бе заменен от Роналдо.

Именно Краев стреля мощно от наказателното поле в 87-ата минута, Падт спаси. В добавеното време на срещата Доминик Янков нанесе далечен удар , но прати топката в аут.

В крайна сметка Лудогорец постигна много важен успех, с който сес завърна на върха в класирането кръг преди края и при победа срещу Черно море идната сряда ще стане шампион за 12-а поредна година.