Бенфика не се даде на Интер в реванша, но „нерадзурите“ са на 1/2-финал срещу Милан

0
Интер - Бенфика
БТА / BTA

Италианският вицешампион Интер се класира за 1/2-финалите в Шампионската лига, въпреки че не успя да победи на своя „Джузепе Меаца“ тима на Бенфика. Срещата реванш от четвъртфиналите завърши при драматичното 3:3. По този начин обаче, с общ резултат от 5:3, „нерадзурите“ ще играят в следващата фаза, където ще се изправят срещу шампиона на Италия и градски съперник – Милан.

Домакините откриха резултата още в 14-ата минута с първата си възможност в мача. „Нерадзурите“ организираха скоростна атака, топката стигна до Николо Барела, който напредна в наказателното поле, финтира защитник и стреля точно във вратата – 1:0.

Интер прати топката за втори път във вратата на Одисеас Влаходимос в 32-ата минута, когато Лаутаро Мартинес отбеляза с глава отблизо, но съдията моментално отсъди фал в атака на аржентинеца, който изблъска в гръб с ръка прекия си пазач при борбата за позиция.

Бенфика обаче изравни в 38-ата минута. Тогава Рафа Силва получи отдясно и центрира в наказателното поле за Фредрик Орснес, който стреля с глава неспасяемо във вратата Андре Онана за 1:1.

Интер си върна преднината точно 20 минути след старта на втората част. Федерико Димарко комбинира с Хенрих Мхитарян отляво, влезе наказателното поле и центрира успоредно на голлинията, където Лаутаро Мартинес засече топката отблизо във вратата – 2:1.

В 78-ата минута домакините решиха всичко с трети гол. Резервата Хоакин Корея получи в наказателното поле, измъкна се между двама защитници на лисабонските „орли“ и с диагонален удар, който се отби от гредата, отбеляза за 3:1.

Гостите все пак направиха загубата си по-почетна в четири минути преди края на редовното време. Тогава Антонио Силва отбеляза с глава след центриране от фаул на Алехандро Грималдо за 3:2.

В добавеното време на мач гостите от Португалия успяха и да изравнят резултата. При едно разбъркване в наказателното поле Петер Муса успя да вкара топката през редица играчи и по този начин оформи крайното 3:3.

Въпреки това Бенфика напуска надпреварата, докато Интер ще се изправи срещу Милан в изцяло италианския ½-финал в Шампионската лига. Това ще бъде първо участие на „нерадзурите“ в тази фаза на турнира след паметния требъл от далечната 2010-а година.