Андреа Христов и Реджана се завърнаха в Серия Б

0
Андреа Христов

Италианският Реджана, с българския защитник Андреа Христов, се завърна във втората дивизия по сила – Серия Б. Това стана факт благодарение на успеха с 2:1 в гостуването си на Олбия кръг преди края. По този начин тимът на треньора Аймо Диана събра 80 точки и води с 4 пред преследвачите Чезена и Виртус Ентела.

Попаденията за успеха на Реджана вкараха защитниците Кристиан Кауц във 2-ата минута и Абдул Гуйебре три минути преди края на първата част. Домакините изравниха за 1:1 в 37-ата минута, но през второто полувреме нямаха кой знае какви шансове да стигнат до второ равенство.

Промоцията стана факт и благодарение на второто поредно равенство на Виртус Ентела, които завършиха 1:1 на свой терен с Реканетезе.

В тази среща Андреа Христов не взе участие, но общо има 10 мача и 1 гол. Той играе в Реджо Емилия като преотстъпен от Козенца, който е в Серия Б, но застрашен от изпадане в Серия Ц.