Италия доминира и започна с победа ЕВРО 2020

0
Италия - Турция
снимка: Twitter

Единият от фаворитите за спечелване на ЕВРО 2020 Италия тръгна мощно в турнира. Тимът на Роберто Манчини победи с 3:0 Турция на стадион „Олимпико“ в Рим. Интересно е да се отбележи, че за пръв път в историята първенството на континента започна с автогол. Той бе дело на Мерих Демирал, който заби топката в собствената си врата. Другите два гола бяха дело на Чиро Имобиле и Лоренцо Инсиние.

„Сините“, които в този мач се водеха гости в своята столица, бяха тотален господар на терена и потвърдиха специалистите, които ги смятат за един от големите фаворити на турнира. Те доминираха изцяло срещу Турция и можеха да вкарат още голове.

През първото полувреме обаче топката така и не навести вратата на Чакър, който се отличи със спасяванията си.

Второто полувреме обаче „адзурите“ бяха неудържими. Автоголът, при който Мерих прати топката с гърди в своята врата, отприщи сила в отбора на Манчини. И „сините“ започнаха да се забавляват.

В средата на второто полувреме Спинацола стреля силно от близка дистанция, Чакър за пореден път бе блестящ и изби. Той обаче нямаше какво да направи при добавката на Имобиле – 2:0.

Италия оформи крайния резултат 10 минути преди края. Отлична атака на домакините завърши с пас към Инсиние, който с техничен удар в далечния ъгъл прониза Чакър за 3:0.