Магическият ляв Неделев събуди Ботев Пловдив

0
Тодор Неделев
Снимка: Facebook.com/Botev Plovdiv

Ботев Пловдив показа признаци на събуждане в най-точния момент. След турбулентното лято, в което не се знаеше дали клубът ще остане в елита, дали ще има бъдеще и нов собственик, „канарчетата“ очаквано стартираха трудно в Първа лига. Ботев грабна първата си победа във вероятно второто си най-голямо съперничество – срещу Берое. „Жълто-черните“ постигнаха знаменит обрат над Берое в Стара Загора, а още по-впечатляващото бе, че победата дойде с 10 души на терена. Битката за Тракия бе спечелена с по-малобройна войска, на чужд терен и с магическия ляв крак на Тодор Неделев.

Емблематичният номер 8 записа две асистенции под Аязмото, с които съкруши „зелените“ от Стара Загора. И двете голови подавания дойдоха от статични положения. Но, разбира се, победителите никой не може да ги съди, още повече че „канарчетата“ бяха в намален състав. Димитър Митков и Енок Куатенг отбелязаха решителните попадения за Ботев Пд, дошли под давлението на Неделев. 

Съвсем очаквано, левичарят бе приветстван именно заради мачове като този в Стара Загора и цялостната си осанка на лидер. Завръщането на Неделев в Пловдив се случи седмици, след като Антон Зингаревич остави клуба и и 2.5 години отвъд напускането си. Както би гласяла една преиначена метафора – капитанът се завърна начело на кораба в най-трудния момент.

Николай Киров
Снимка: Николай Киров

Ботев стартира с равен срещу ЦСКА, а колкото и утопично да звучи, можеше да прибере и неочаквани три точки в самото начало. Дузпата изравни резултата срещу „червените“, които също се намират в нелек период, и още нямат победа. Впоследствие бяха инкасирани три поредни загуби, като в тях футболните доводи от „канарчетата“ не бяха особено много. Отборът на Николай Киров се луташе, изглеждаше по-слаб от съперника – физически и психически – и заслужено инкасираше поражения. Арда и Черно море са в оптимална форма и логично се възползваха от нея. Двата тима се готвеха цяло лято за евроучастие, като кърджалийци вече са на плейоф в Лига на конференциите! Черно море записа два мача на високо ниво с истанбулския Башакшехир. „Сините“ от Родопите нанесоха тежко крушение на Ботев с пет гола разлика и може би там някъде дойде точката на пречупване за „жълто-черните“, загубили и от Локомотив София.

Първата стъпка в точната посока дойде в Стара Загора. Блесна като светлинка от левия крак на Неделев. Майсторът на изкусните отигравания даде тласък „жълто-черните“ в най-виталния момент и едно от най-сладките съперничества. Закачката с феновете на Берое подчерта новия живец и пробуждането в „жълто-черните“ редици. Левичарят с номер 8 чу и не се трогна от „хубавите думи“ на феновете, а после ги накара да се скрият зад рекламните пана с изпълненията си. Така се отговаря с футболни аргументи, така се показва и калява характер.

Ботев Пловдив е чисто нов отбор, с над десетима привлечени футболисти. Доста от тях са млади и с тепърва предстоящ футболен път пред себе си. За Неделев важи обратното. Левичарят вече се насочва към зенита си и след второто си завръщане на „Колежа“ е в непреходната роля на лидер на терена, точно както Ивелин Попов и Николай Минков. С магическия си ляв крак Неделев побутна Ботев Пловдив. Оттук нататък предстои събуждането в жълто и черно.

Ботев Пловдив
Ботев Пловдив (Снимка: Facebook.com/Botev Plovdiv)
Последвайте ни в Google Новиниgoogle news image
Автор
Иван Алексов
Иван Алексов
Иван Алексов е спортен журналист и анализатор с богат опит зад гърба си в редица спортни медии. Той отразява актуалните новини за футбол, баскетбол и други спортове.
Коментирай

Няма коментари.