Лудогорец врътна хикс с поляци в контрола

0
Лудогорец
Снимка: Facebook

Лудогорец и полският Заглембе Любин не се победиха в контрола, завършила 1:1 в Анталия. Чуждестранният тим поведе след по-малко от минута игра, а българският шампион изравни няколко минути преди края на първата част чрез Бърнард Текпетей. И двата отбора имаха своите шансове за победа, като изпуснаха по няколко интересни и добре създадени положения.

Полският тим откри в 38-ата секунда на срещата, когато кълбото бе центрирано ниско в наказателното поле, а там Филип Старжински успя да реализира.

Българският първенец отговори след четвърт час, когато Шоу изведе с дълъг пас Текпетей, а ганаецът овладя топката и стреля, но Бурич изби над гредата. Лудогорец беше близо до изравняването в 28-ата минута, когато Фон Витри напредна отдясно и комбинира с Янков. Халфът пое топката, завъртя се и отправи удар с левия крак, но Бурич отрази в пореден корнер.

Пет минути преди края на първата част „орлите“ възстановиха паритета. Жоржиньо получи отдясно и достигна до топката на аута, откъдето комбинира с Текпетей. Ганаецът пое топката и с мощен шут по диагонала направи 1:1.

В добавеното време на първото полувреме Заглембе можеше отново да поведе, но Франк Русо блокира изстрел точно пред голлинията.

На почивката Анте Шимунджа направи доста промени в състава на „зелените“.

В 51-ата минута Кирил Десподов можеше да донесе обрат за „зелените“, след като беше изведен очи в очи с противниковия вратар, но не успя да нанесе добър завършващ удар. В 65-ата минута Десподов отново пропусна идентична ситуация.

4 минути след това Заглембе също имаше шанс  за втори гол, но пазилият през вторите 45 минути Серджио Падт блокира майсторски с една ръка.