
Локомотив София сериозно заскърца в представянето си в последните няколко кръга. „Червено-черните“ са без победа вече цели пет мача. И да, два от тях бяха с Лудогорец (0:0) и Левски (1:2). Но столичните „железничари“, с изключение на мача с Добруджа, изпитват сериозни затруднения пред противниковата врата. Може би дори в последните около 30 метра, за това говори и старши треньорът Станислав Генчев.
Именно наставникът трябва да бъде големият печеливш в Локо Сф. Генчев е начело на най-добрата селекция на „червено-черните“ в последните години. Бяха привлечени играчи като Мартин Величков, Красимир Милошев, Георги Минчев, двамата от ЦСКА 1948 – Садио Дембеле и Луан Аугусто, Диего Рапосо, Ангел Лясков, че и още няколко. За първи път Локо Сф има и широчина в състава, подходяща за доста повече от една система (3-5-2). Формацията обаче е изборът на наставника, който засега дава смесени резултати.

Истината е, че Генчев засега не успява да извади най-доброто от футболистите си. И това е илюстрирано явно в последния месец. В началото на кампанията Локо Сф започна с шест мача без загуба. Поражението от Септември в края на август се оказа избутване по нанадолнището за Локомотив Сф. Международната пауза и следващата загуба от Левски, дошла с късен гол на Марин Петков, завлякоха „червено-черните“ далеч от подобаващото им положение. Равенството с Добруджа в Добрич пък онагледи, че отборът не се радва на най-добрата си възможна спортна форма. В парк „Свети Георги“ Локомотив-ът показа, че върви по грешния път към дерайлиране. Червеният картон на Ерол Дост никак не помогна на състава на Генчев в Добрич. Но и той илюстрира напрежението, обземащо възпитаниците на Генчев. Самият наставник също не изглежда особено доволен от последните две-три седмици на своите – като игра и резултати.
Решението изглежда още далеч за „червено-черните“, както и за Генчев, който трябва да реши проблемите на тима си с твърда ръка. Много се чака на върналия се от травма Октавио и новото попълнение Георги Минчев. Бразилецът изнесе страхотна пролет, помагайки на отбора да се спаси от изпадане. Травмата му в началото на сезона му попречи да придобие нормален ритъм. Сега, при наказан Ерол Дост, промени в средата на терена са неизбежни за „железничарите“. Форсирането на Октавио е логично и вероятно ще се случи. В атаката на тима проблемът е почти същият. Аралица е единица-мярка за класа в „Надежда“, но често се чупи. Минчев дебютира в Добрич – немногото му минути му попречиха да остави своя отпечатък на терена. Оттук нататък стрелецът трябва да надгражда и в минути, и в представяне, защото съотборниците в атаката криволичат сериозно.

Локомотив-ът скърца в последните 30 метра и „не цели релсите“ на противниковата врата. Октавио и Минчев имат класата да донесат нещо различно в завършващата фаза, но ако и те не успеят, сътресенията в „Надежда“ са неимоверни. И ще се прехвърлят от терена към страничната линия. Генчев има всички инструменти да изправи коловоза на Локомотив. Дали ще го стори – зависи само от него. В противен случай може да изкара само още няколко спирки начело на парния Локомотив.
Няма коментари.