Левски се даде на Ал Кувейт след куп промени в състава

0
Левски Ал Кувейт
Снимка: Левски

Левски загуби много драматично с 2:3 от кувейтския шампион Ал Кувейт. Вековниците пропиляха два гола, след които се оттеглиха на почивка с аванс от 2:0. През второто полувреме Станимир Стоилов пусна експериментален състав и възпитаниците му допуснаха три безответни попадения.

„Сините” излязоха напред чрез Марин Петков и Уелтън, които материализираха тоталното превъзходство през първата част.

Малко след час игра Ал Кувейт порази вратата на Николай Михайлов, но голът беше отменен заради засада.

В 75-ата минута младият Дейвид Михалев опита да изчисти една топка от вратарското поле, но вместо това той нацели Келиан ван дер Каап и се стигна до нелеп автогол. Това смути Левски и в една от последващите атаки стана 2:2, а пълният обрат стана факт в 90-ата минута. И двете попадения бяха дело на Хюсеин.

Секунди преди последния съдийски сигнал Левски нацели страничната греда чрез Александър Божилов.

В първата си контрола на дубайска земя Левски надви местния Ал Насър с 2:1.