10LV Inbet

Ланс сломи ПСЖ на старта на 2023 година

0
Ланс

Ланс нанесе първа загуба на Пари Сен Жермен през сезона, след като спечели домакинството си на шампиона с 3:1.

Неймар пропусна мача заради червен картон, а Лионел Меси все още почива след Световното първенство.

Франковски изведе Ланс напред още в петата минута, но три по-късно Екитике изравни резултата. При този гол имаше съмнения за фаул срещу вратаря.

В 28-ата минута Опенда отново изведе домакините напред. При този резултат двамата тима се оттеглиха на почивка.

Домакините продължиха да държат високо темпо и след почивката. Само три минути след началото на полувремето Опенда подаде с пета към Клод-Морис, който направи 3:1.

До края парижани не успяха да се съвземат. Така разликата между ПСЖ и Ланс вече е четири точки, като двата тима са съответно първи и втори.