10LV Inbet

Късен гол донесе победа за Лудогорец над Динамо

0

Лудогорец победи с 2:1 срещу шампиона на Грузия Динамо Тбилиси в четвъртата си контрола от зимната подготовка в Белек, Турция. Матиас Тисера откри от дузпа, а Имран Омар изравни. В края на мача Антон Недялков донесе победата на разградчани.

Българите откриха резултата в 14-ата минута. Матиас Тисера беше препънат в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана именно аржентинецът и откри хладнокръвно.

До края на първата част и двата тима имаха по няколко интересни нападения, но до чисти положения пред двете врати не се стигна.

В 73-ата грузинците удариха греда. Кобури стреля силно, но страничният стълб спаси Лудогорец.

Грузинците все пак стигнаха до изравнителното попадение в 76-ата минута. Футболистите на Динамо получиха право да изпълнят свободен удар доста встрани от българската врата. Зад топката застана Имран Омар, и нидерландецът реши да стреля в близкия ъгъл, а резервният вратар Умут Хабил не успя да реагира много добре допусна гол – 1:1.

Две минути преди края на мача Лудогорец стигна до победата. Кирил Десподов центрира от ъглов удар и Антон Недялков отклони топката във вратата на съперника и така донесе успеха на „орлите“.