Футболистите, които Филип Филипов не доведе в ЦСКА

0
Филип Филипов
Снимка: БТА

Преди около 48 часа бившият спортен директор на ЦСКА – Филип Филипов, даде дълга пресконференция, на която извади много „скелети от гардероба“. Не става дума за сензации и шокове от съблекалнята на „червените“, нито за скандали, а по-скоро за интереси на трансферния пазар. Рядко, дори почти никога, не се вижда директор да обяснява с такъв патос и пунктуалност за неосъществени сделки. Особено в подобна ситуация за ЦСКА, в която отборът видимо страда в спортно-технически аспект.

Но така е преценил – така е направил Филипов. Бившият шеф съобщи някои интересни имена, с които „червените“ са преговаряли през лятото. С повечето от тях дори се е стигнало да разбирателство на ниво клуб – клуб или клуб – играч. По думите на Филипов все нещо е проваляло трансферите на въпросните играчи в ЦСКА.

Блаж Крамер
Блаж Крамер (Снимка: X/Konyaspor)

Блаж Крамер – словенски нападател, понастоящем част от турския Коняспор. През лятото Филипов е преговарял с Крамер и бившия му клуб Легия Варшава. Крамер е и най-познатото име от списъка, тъй като около него и ЦСКА се шумеше много в края на август. До голяма степен медийните публикации оттогава се оказват верни. Крамер е отказал на ЦСКА и е избрал офертата на Слован Братислава, който току-що си е осигурил място в Шампионска лига. В крайна сметка трансферът при словаците пропада и Крамер се озовава в турския Коняспор. За „орлите“ от Анадола Крамер (27 г.) има 15 гола и 7 асистенции в 32 мача този сезон.

Франзди Пиеро – хаитянският нападател не е свързван за първи път с ЦСКА. Филипов се е насочил към 194-сантиметровия таран през лятото на 2024 г., но „червените“ го следяха и в предните две години. В единия случай „червените“ взеха Дюкенс Назон, а в следващия Майкъл Естрада. Пиеро изкара периода 2022-2024 в израелския Макаби Хайфа, а след това премина в гръцкия АЕК Атина. За „жълто-черните“ Пиеро има 8 гола през тази кампания, а към тях е добавил и две асистенции.

Франзди Пиеро
Франзди Пиеро (Снимка: Instagram/FrantzdyPierrot)

Адриан Дигес – испански централен защитник, точно както привлечения през зимата Адриан Лапеня. Дигес играе в полския шампион Ягелония, но към този момент лекува тежка контузия. Цената на бранителя е около 1 милион евро. В България също се тиражираше подобна информация през лятото. Заради контузията си Дигес няма да играе до месец април за „жълто-червените“. В 15 мача в Екстракласата през този сезон испанецът е направил две асистенции, което е доста добър показател за централен защитник.

Матар Гай – сенегалски централен нападател с внушителни 195 сантиметра височина. До лятото той е част от изпадналия белгийски Моленбек, а тогава преминава в английския Блекбърн. Със славния тим Гай играе в Чемпиъншип към този момент, и то със завиден успех. Във второто ниво на Англия стрелецът има 7 гола и 6 асистенции. Цената на родения в Дакар нападател е скочила с неколкостотин хиляди евро от лятото насам. Неговият Блекбърн е в зоната на плейофите в Чемпиъншип след изиграни две трети от сезона.

Матар Гай
Матар Гай (Снимка: Facebook/Blackburn)

Ясир Асани – албански национал, дясно крило, на 29 години. В момента Асани е част от корейския Гвангджу. В седем мача от Азиатската Шампионска лига Асани е вкарал седем гола. Именно турнирната надпревара е била причината той да остане в Южна Корея по искане на треньора му, каза Филипов. Играчът се е съгласил да пристигне в ЦСКА с голямо желание. Асани вероятно е бил първа опция за дясното крило, където „червените“ в момента разполагат с Джейсън Локило и Илиан Илиев-младши.

Бонус: Филип Филипов потвърди, че ЦСКА още през лятото е желал и Йоанис Питас. Кипърецът пристигна преди няколко седмици при „червените“, а бившият директор каза, че сегашният трансфер се е случил и на база усилията от лятото. От Питас се очаква много, тъй като и цената му доближава два милиона евро, платени на АИК Стокхолм.

Последвайте ни в Google Новиниgoogle news image
Автор
Иван Алексов
Иван Алексов
Иван Алексов е спортен журналист и анализатор с богат опит зад гърба си в редица спортни медии. Той отразява актуалните новини за футбол, баскетбол и други спортове.
Коментирай

Няма коментари.