ЦСКА спечели срещу поляци с късен гол

0
ЦСКА Станислав Шопов
Facebook

Отборът на ЦСКА показа коренно различен игрови облик във втората си проверка на турска земя и зарадва своите симпатизанти. „Червените“ спечелиха с 3:2 срещу полския Гурник Забже след победен гол буквално в последната секунда на Мено Кох.

Преди това нашите поведоха с 2:0 след голове на Браян Морено и Иван Турицов от дузпа, но Симон Волдарчук възстанови равенството с две попадения.

Иван Турицов

Саша Илич започна спаринга с Димитър Евтимов на вратата, а пред него бяха Галин Минков, Юргей Матей, Амос Юга и Иван Турицов. В средата на терена играта връзваха Станислав Шопов, Джонатан Линдсет и Лазар Туфегджич, а в атака бяха изнесени Марселино Кареасо, Браян Морено и Маурисио Гарсес.

ЦСКА

Морено вкара първия гол още в 40-ата секунда, след като се оказа сам срещу вратаря и хладнокръвно го преодоля, а 24-тата минута отново Морено бе фаулиран и Турицов реализира дузпата за 2:0.

Четири минути по-късно Волдарчук намали, а в 60-ата минута Ерик Янжа настъпи Тибо Вион и бе изгонен, но на негово място влезе друг играч и Гурник продължи с 11 души.

ЦСКА

В 80-ата минута Волдарчук вкара на празна врата и изравни, но в 90-ата минута след центриране от фаул Кох бе точен с глава за 3:2. Веднага след това прозвуча и последния съдийски сигнал.