Челси и Манчестър Сити събраха погледите със зрелищно 4:4

0
Манчестър Сити - Борнемут
Снимка: БТА / BTA

Челси и Манчестър Сити си вкараха осем гола за гръмкото 4:4 и оставиха вечна класика с марката Висша лига. Напрежението и обратите съпътстваха целия сблъсък и бяха до самия край. Шоуто започна в 25-ата минута, когато Ерлинг Холанд вкара от дузпа.

Отговорът не закъсня и Рахийм Стърлинг наказа бившия си отбор, а в продължението на полувремето Мануел Аканджи направи 2:2. Само две минути след подновяването на играта Холанд отново изведе „гражданите“ напред.

Впоследствие Николас Джаксън възстанови паритета, а в самия край топката се отби в крака на Тиаго Силва и отиде в мрежата за 4:3.

В 92-рата минута резервата Армандо Броя спечели дузпа, след като Рубен Диаш вкара осмия гол в срещата и изрвни за пореден път, този път и последен резултата.