За кой ли път! Вратар закопа Ман Юнайтед в Истанбул

0
Хари Магуайър Манчестър Юнайтед

Галатасарай и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 3:3 в спиращ дъха мач от груповата фаза на Шампионска лига. Английският колос може дълбоко да съжалява за пропуснатите 3 точки, след като вратарят Онана опорочи усилията на колегите си с нескопосаните си намеси.

Летящият високо след задната ножица през уикенда Алехандро Гарначо откри в 11-ата минута, а Бруно Фернандеш удвои 7 по-късно. След двата бързи шамара по Галата шумната английска агитка заслужено изкуфя, макар и много по-малобройна от тази на домакините в Истанбул.

Хаким Зиеш върна едно попадение от пряк свободен удар в 29-ата минута, след безобразна грешка на Онана. Така турците се оттеглиха само с гол пасив на почивка. Десет минути след подновяването на играта Скот Мактоминей върна аванса от два гола на гостите, които имаха нужда от задължителна победа тази вечер.

Вратарят Онана обаче беше намислил друго. Отново Хаким Зиеш (62) го простреля от много далечна дистанция, а резервата Керем Акнюркоглу изравни в 71-ата минута. И двата удара спокойно можеше да бъдат отразени. До края Бруно Фернандеш удари греда, а резервата Пелистри от няколко метра пред вратата нацели съперниковия страж.