Манчестър Сити изгуби в контрола преди важния мач

0
Манчестър Сити

Отборът на Манчестър Сити изгуби последната си контрола преди сблъсъка с Арсенал за Къмюнити шилд, който ще се проведе следващата седмица. „Гражданите“ паднаха с 1:2 от Атлетико Мадрид в Сеул, Южна Корея. Възпитаниците на Диего Симеоне вкараха двата гола след почивката, а почетното попадение за европейския шампион бе дело на Руен Диаш малко преди края на мача, който се забави с 45 минути заради проливен дъжд.

Атлетико откри в 67-ата минута чрез Мемфис Депай, който размени пасове с Анхел Корея и се разписа с майсторски удар. В 74-тата минута Яник Караско пое топката от левия фланг, напредна и от границата на наказателното поле бе точен за 2:0.

В 86-ата минута Рубен Диаш върна едно попадение с глава след центриране от корнер.

До края на лятната подготовка Сити ще изиграе още две контроли с Реал Сосиедад и Севиля.