Барселона надви Милан в контрола

0
барселона милан

Барселона победи Милан с минималното 1:0 в приятелски мач от американските турнета на двата европейски гранда. Единственото попадение за „каталунците“ отбеляза Ансу Фати 10 минути след началото на втората част.

Двубоят се проведе на „Алийджънт Стейдиъм“ в Лас Вегас. „Росонерите“ допуснаха трето поредно проажение по време на лятната си подготовка, след като в предишните си две проверки отборът на Стефано Пиоли загуби от Ювентус и Реал Мадрид.

Възпитаниците на Шави записаха трети успех от предсезонната си подготовка, след като надвиха Реал Мадрид и японския Кобе. Единствената загуба на шампионите на Испания дойде от Арсенал.

За Барселона остава още една предсезонна контрола – на 8 август срещу Тотнъм. Милан има още две проверки срещу Монца и Етоал Сахел от Тунис.