Украйна взе скъпоценна победа над Северна Македония

0
Украйна
Twitter/Euro 2020

Украйна победи Северна Македония с 2:1 във втората си среща от програмата на група C на Европейското първенство по футбол. Победата е много важна, защото увеличава драстично шансовете на момчетата на Андрий Шевченко за излизане от груповата фаза, докато западните ни съседи остават само с математически такива.

Ярмоленко откри резултата в 29-ата минута от близко разстояние. След изпълнение на корнер топката достигна до Карабаев, а той майсторски я отклони много технично към капитана си. Украинците удариха за втори път пет минути по-късно.

Зинченко се освободи прекрасно в средата на терена, подаде вдясно към Ярмоленко, а той с едно докосване изведе Яремчук сам срещу вратаря и за него остана лесна задача да отбележи за 2:0.

В 38-ата минута Горан Пандев напредна в наказателното поле, залъга един бранител и отбеляза, но впоследствие голът бе отменен заради засада.

Все пак малко след почивката резултатът бе намален. Пандев бе съборен в наказателното поле от Александър Караваев и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Езджан Алиоски, чийто първи удар бе спасен от вратаря на Украйна, но при добавката нямаше прошка.

В 83-ата минута украинците също имаха право да изпълнят наказателен удар, но Малиновски пропусна и така резултатът се запази 2:1.