Словакия тръгна с победа на ЕВРО 2020

0
словакия

Националният отбор на Словакия спечели втората си победа на Европейски футболни първенства в историята си на самостоятелна държава. В своя първи мач от Група „Е“, играчите на Стефан Таркович надвиха Полша с 2:1. Срещата се проведе в Санкт Петербург, а „Орлите“ трябваше да преглътнат сериозен фал старт, имайки предвид първоначалните си цели и мечти за нещо по-запомнящо се.

Мачът премина под диктовката на футболистите на Пауло Соуса, но противно на логиката първи до гол стигнаха словаците. В 18-та минута Робърт Мак направи добър рейд по лявото крило, стреля от малък ъгъл и след рикошет в гърба на Шчесни топката влетя в мрежата – 0:1. До края на полувремето поляците владееха топката в повечето време, но така и не успяха да материализират териториалното си преимущество.

Това обаче се случи буквално секунди след подновяването на играта след почивката. Добра многопасова атака завърши с подаване към Карол Линети, който засече центриране отляво и преодоля Мартин Дубравка.

В следващите минути поляците бяха видимо по-добрият и настоятелен тим, но всичко за тях се пречупи в 62-та минута, когато Гжегож Криховяк получи втори жълт картон и съответно червен. Логично „Соколите“ погледнаха по-смело към вратата на Шчесни и в 69-та минута отново поведоха.

Този път точен бе Милан Шкриняр. Защитникът на Интер се оказа сам след ъглов удар и овладя топката, след което шутира мощно в долния десен ъгъл на вратата за 2:1. Поляците отново тръгнаха в атаки, но трудно успяваха да затруднят защитата на Словакия.

Другите отбори в групата са Испания и Швеция, които ще излязат в Севиля по-късно тази вечер.