Славия елиминира Ботев за Купата на България

0

Славия продължава напред на четвъртфинал в турнира за Купата на България, след победа над Ботев (Пловдив) с 2:1 на своя стадион.

Срещата не започна добре за „белите“, след като Ботев поведе в 16-тата минута чрез Елвис Ману. Отговорът на столичани обаче не закъсня и само минута по-късно Крис Добрев възстанови равенството. Така двата тима се оттеглиха при резултат 1:1 на почивка.

Пълнят обрат стана факт в 52-а минута, когато Нгуена вкара красив гол и вдигна публиката на крака.

В 82-рата минута Антоан Бароан прати топката в мрежата на Славия, но се оказа, че нападателят на „канарчетата“ се е намирал в положение на засада.

До края на мача Ботев не успя да създаде нищо интересно пред вратата на „белите“ и напуска турнира за Купата на България, а Славия очаква жребия за следващата фаза.