Швейцария удари Сърбия и продължава напред в Катар

0

Швейцария победи Сърбия с 3:2 в драматичен мач от група „G“ на Световното първенство по футбол за мъже в Катар.

„Кръстоносците“ завършиха втори и продължават напред на осминафиналите и изхвърлиха „плавите“ от шампионата. Сърбия се нуждаеше само от победа, който да им осигури място на осминафиналите. Те обаче си тръгват само с 1 точка.

През първото полувреме се случиха много любопитни събития и паднаха четири гола. Всичко започна с Джердан Шакири, който откри резултата в 20-ата минута.

Александър Митрович изравни в 26-ата, а 9 по-късно Душан Влахович донесе пълния обрат. Минута преди почивката обаче Бреел Емболо отново възстановяви паритета.

Ремо Фройлер пък се оказа големият герой за швейцарците, след като отбеляза победното попадение в 48-ата минута и завърши втория обрат.

До края на сблъсъка други голове не паднаха. Другият мач в групата беше между Камерун и Бразилия. Африканците победиха с 1:0 с гол на Винсент Абубакар в продължението. Въпреки него обаче отборът отпадна.