Прагматична Белгия потопи в сълзи датчаните на Евро 2020

0
Белгия - Дания
Facebook/Euro 2020

Белгия победи Дания с 2:1 в мач от Група В на Европейското първенство по футбол. Срещата се игра на стадион „Паркен“ в Копенхаген.

Домакините откриха рано-рано резултата чрез Юсуф Поулсен, който се разписа още във втората минута. „Червения динамит“ можеше да удвои преднината си през първото полувреме, след като Даниел Вас и Микел Дамсгаард пропиляха изгодни шансове.

В десетата минута футболистите спряха да играят и ръкопляскаха в чест на датчанина Кристиан Ериксен, който колабира преди дни по време на мача с Финландия.

През втората част в игра за Белгия влезе Кевин де Бройне и именно той донесе обрата. Първо асистира на Торган Азар (55′) за изравнителния гол. Малко след това самият Де Бройне (70′) се разписа с премерен шут в долния десен ъгъл. В края на срещата датчаните пропуснаха да изравнят, след като Мартин Брайтуайт нацели гредата.

Така Белгия се класира за следващата фаза на надпреварата, оглавявайки групата си с актив от 6 точки, с 3 повече от Русия и Финландия, които са съответно на второ и трето място и по-късно тази вечер ще предрешат второто място.

Дания остава на четвъртата позиция без спечелени точки.