Петте фактора зад успеха на Франция над Германия

Франция е финалист на домакинското си Европейско първенство, точно както вече на два пъти го спечели като такъв. „Петлите“ се оказаха доста по-хитри от коравия тим на Германия и го удариха с 2:0 във вълнуващ мач в Марсилия.
Голямата звезда бе Антоан Гризман, който наниза нови 2 гола и бе с основна заслуга за успеха. Ето и кои бяха петте момента, отъждествяващи срещата:
antoine-griezmann-france-iceland-uefa-euro-2016-03072016_1rahux45t9hw41lupq0kckmh9yПредставянето на Гризман.
Нападателят на Атлетико Мадрид достигна нови висини в срещата. Вкара важна дузпа само седмици, след като изпусна такава във финала на Шампионската лига срещу Реал Мадрид. Този път бе спокоен и не остави шансове на Нойер. Самият той не иска да бъде сравняван с Мишел Платини, макар вече да има повече голове от Зидан на Европейско и не по-малко от Тиери Анри. Освен това е първият с 5 попадения в директните елиминации. Немците така и не успяха да го спрат и той изпрати 7 удара към вратата.
bastian-schweinsteiger-nicola-rizzoli-france-germany_3739566Имаше ли дузпа?
Дискусионното решение да се свири дузпа в самия край на първата част на такъв мач беше доста коментирано в посока главния рефер Никола Рицоли. Доста от повторенията обаче показаха, че макар да има доста съприкосновение между Швайнщайгер и играч на Франция, халфът на немците просто няма право така престъпно да си протяга ръката. В крайна сметка немците доминираха полувремето, но немците успяха да ги подлъжат.
Томас Мюлер с нова издънка.
Германците имаха цели 68 процента притежание на топката през първата част, но така и не го използваха. Контузията на Марио Гомес си каза думата и без друг типичен нападател немците страдаха от липса на опасно присъствие в наказателното поле. Томас Мюлер продължава да страда от някаква прокоба на Европейски първенства, тъй като няма гол, а вчера също изпусна куп положения.
Погба оправдава суперлативите.
Европейското не бе лесно за халфа на Франция, който започна доста слабо, но с течение на турнира набра скорост. 23-годишният халф вкара първия си гол в надпреварата срещу Исландия, като отново доказа, че тези 100 милиона паунда, които Манчестър Юнайтед е готов да плати, си струват. Срещу немците Погба блесна, когато от никаква позиция размина Мустафи и после центрира за втория гол на Гризман.
umtiti-afp-1467632999007Умтити показа защо Барселона го взе.
Това бе доста интересна седмица за бранителя. Той първо подписа с Барселона, направи дебюта си за Франция срещу Исландия, а след това на полуфинала обезличи немците заедно с колегата си Кошчелни. 22-годишният футболист показа всичко в играта си и затвърди доверието на Дидие Дешан. Приключи мача с Исландия със 100 процента успеваемост на пасовете, а с германците процентът бе 89.