Победа за Финикс и лично постижение за Крис Пол

0
крис пол

Отборът на Финикс Сънс постигна третата си победа от началото на новия сезон в НБА. Миналогодишните финалисти победиха у дома Ню Орлиънс Пеликанс с 112:100. Вечерта ще се запомни с това, че лидерът на „слънцата“ Крис Пол задмина легендата Стив Неш по брой асистенции във вечната ранглиста и вече заема трета позиция.

Пол се отличи с 14 точки и 18 асистенции за 36 минути игра, като вече има 10346 асистенции от началото на кариерата си в Лигата. Стив Неш остава четвърти с 10335, а второ място в класацията заема Джейсън Кид с 12091. Недостижим на първото място остава легендата на Юта Джаз Джон Стоктън с 15806.

Най-резултатен за домакините бе крилото Микал Бриджес, който наниза 22 точки за 41 минути на паркета. Девин Букър добави 18 точки и 8 борби.

Гостите продължават да не могат да разчитат на голямата си звезда Зайън Уилямсън, който е контузен. Центърърт Джонас Валанчунас бе най-резултатен за „пеликаните“ с 23 точки и 14 борби. Възпитаниците на Уили Грийн вкараха едва 13 от 39-те си опита зад линията за три. Те бяха тотално надиграни и в графата с асистенциите – 21 за гостите и 32 за играчите на Монти Уилямс.

Така Финикс вече има актив от три победи и три загуби, а Ню Орлиънс е на дъното на западната конференция с едва един успех и 7 поражения.