Звездният ПСЖ продължава с победния марш във Франция

0
псж

Пари Сен Жермен победи Монпелие като домакин с 2:0 в осмия кръг на френската Лига 1.

В отсъствието на Лионел Меси звездната селекция на Маурисио Почетино изигра един привидно равностоен мач с гостите.

Идриса Гей изведе напред парижани в 14-ата минута след асистенция на Анхел Ди Мария. Силният му изстрел не остави никакъв шанс на Омлин.

Преди почивката Андер Ерера можеше да успокои феновете на ПСЖ, но ударът му се отби в напречната греда.

В 63-ата Килиан Мбапе падна в наказателното поле и поиска дузпа, но такава не му бе отсъдена. В последвалите атаки Неймар се опита да вземе диригентската палка, но и неговите опити не се овенчаха с успех.

Все пак втори гол падна в продължението на мача, когато Дракслер мушна топката зад гърба на вратаря за крайното 2:0.

ПСЖ остава с на върха с 8 победи от 8 мача в Лига 1. Монпелие е 11-ти едва със само 9 точки.