Заслужен триумф за Арда в Русе

0
Арда

Отборът на Арда Кърджали се класира за осминафиналите от турнира за Купата на Бългаия. Играчите на Александър Тунчев победиха като гост Дунав Русе с 1:2 и по този начин си осигуриха двубой с Марица Пловдив. Южняците повеодха още в 5-та минута, когато Жозе Жуниор даде аванс на гостите. Положението за домакините стана още по-мъгливо след час игра, когато Иван Тилев направи 0:2 за Арда. Почетното попадение за русенци вкара Йордан Димитров в 83-та минута, но последвалият домакински натиск не доведе до втори гол.

Срещата между Марица и Арда ще се проведе в Пловдив на 26-ти ноември.