Загуба за Чорбаджийски и Видзев в дербито с Легия

0
Чорбаджийски

Завърналият се в елита на Полша Видзев загуби дербито с Легия Варшава с 1:2. Цял мач за домакините игра българският бранител Божидар Чорбаджийски, но и той не успя да спаси тима си от загуба. Защитникът получи и жълт картон в мача.

Матиас Йохансон изведе Легия напред в резултата в 30-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Малко преди почивката Ернест Мучи проби в наказателното поле и подаде на Бартош Капустка, който отблизо направи 2:0.

След почивката домакините заиграха силно и създадоха доста положения пред вратата на Легия, но стигнаха до попадение едва в последните секунди на мача и нямаха време да гонят изравняване.

Легия (Варшава) вече е на второ място в класирането, на две точки зад Висла (Плоцк). Видзев се намира на 12-та позиция в подреждането.