Ювентус ще спори с Интер за Купата

0
Данило

Ювентус е вторият финалист в турнира за Купата на Италия. „Старата госпожа“ си уреди среща с големия враг Интер на финала, след като спечели реванша с Фиорентина с 2:0 в Торино.

Юве се наложи с 1:0 в първата среща във Флоренция и така с общ резултат 3:0 от двата двубоя продължава защитата на трофея, който взе през миналия сезон. Домакините поведоха в 32-рата минута след гол на Федерико Бернардески, който се възползва от груба грешка на вратаря Дронговски и вкара топката в мрежата. Второто попадение пък реализира Данило в 94-тата минута. Той получи пас на празна врата от Хуан Куадрадо и фиксира крайния резултат.

Успехът позволи на Ювентус да се класира за финала в турнира за трети път поред и общо за 21-и път. „Бианконерите“ са най-успешният отбор в тази надпревара с 14 спечелени трофея.