„Вълците“ на Моуриньо разкъсаха на пет парчета ЦСКА

0
Рома

Рома победи с 5:1 ЦСКА в първи двубой от група „С“ на Лигата на конференциите, който се игра на „Олимпико“ в Рим. „Вълците“ стигнаха до победата с голове на Пелегрини на два пъти, Ел Шарауи, Манчини и Ейбрахам. Българският отбор поведе в резултата в 10-ата минута чрез Греъм Кери, но след това допусна тежкото поражение. На всичко отгоре Яник Вилдсхут получи червен картон и остави ЦСКА с намален състав в последните 10-ина минути.

Отборът на Стойчо Младенов тръгна отлично в мача и първи реализира. „Червените“ организираха бърза контраатака, Вилдсхут почти от аутлинията пусна по земя към точката на дузпата, а Греъм Кери се между трима бранители и с мощен удар от малък ъгъл вкара.

До почивката обаче резултатът бе обърнат изцяло в полза на тима на Жозе Моуриньо. Пелегрини реализира красиво попадение с техничен удар с външен фалц, а малко след него Ел Шарауи направи безпомощен Бусато с втори гол красавец.

След почивката ЦСКА стоеше добре първите 10-ина минути, но след това ситуацията се влоши. Калафиори проби по лявото крило в 62-ата минута и намери Пелегрини пред вратата на ЦСКА, който с лек изстрел направи 3:1.

Това окончателно уби интригата, а след изгонването на Вилдсхут паднаха още два гола за последните 10 минути. Смолинг стреля в гредата, а топката попадна право на крака на Манчини, който от няколко метра на празна врата нямаше как да сгреши – 4:1. Минута по-късно Шомуродов изведе Ейбрахам сам срещу Бусато, а той с техничен удар го преодоля, за да оформи крайното 5:1.

В другия двубой от групата Бодьо/Глимт победи с 3:1 Зоря Луганск.