Уест Хям напред за ФА Къп след продължения

0
уест хям

Голяма доза късмет сполетя елитния Уест Хям при визитата на Кидърминстър Хариерс в мач от 4-ия кръг на английската ФА Къп. „Чуковете“ успяха да се класират за следващата фаза след победа с 1:2 и 120 минути футбол на ст. „Агбъроу“ пред малко повече от 5300 души.

Играчите на Кидърминстър могат много да съжаляват за изпуснатия шанс да пренапишат футболната си история, тъй като бяха буквално на секунди от това първо да спечелят мача в редовното време, а след това бяха на минута разстояние от изпълнението на дузпи.

Домакините, които се състезават в шестото ниво на английския професионален футбол (Северна национална лига) поведоха в резултата в 19-та минута чрез Алекс Пени, койот получи асистенция от съотборника си в защитата на „Червените“ Нейтън Камерън.

Възпитниците на Дейвид Мойс атакуваха в по-голямата част от мача, но завършващия удар и подаване не бяха на висота за „Чуковете“. Резултатът бе изравнен в първата минута от даденото от съдията продължение, а в герой за гостите се превърна Деклан Райс.

През следващите 30 минути действията отново се развиваха предимно пред вратата на домакините, а гол на Юнайтед бе отменен заради засада. Все пак лондончани взеха победата отново с гол в добавеното от съдията време, като този път в прегръдките на съотборниците си се озова Джаред Боуен.