Уест Хям би и изпревари Ливърпул

0
уест хям

Отборът на Уест Хям победи Ливърпул в последния двубой от 11-ия кръг на английската Висша лига. „Чуковете“ се наложиха над именития си съперник с 3:2 и по този начин възпитаниците на Дейвид Мойс окупираха третото място във временното класиране, измествайки оттам тима на Юрген Клоп.

Срещата на „Лондон Стейдиъм“ започна прекрасно за домакините, които откриха резултата в 4-та минута. Пабло Форналс центрира от корнер, а в наказателното поле Алисон Бекер не се намеси по най-адекватния начин и топката се озова в мрежата му. „Мърсисайдци“ имаха и основателни оплаквани за нарушение срещу бразилеца, но Крег Поусън не видя нищо нередно и голът бе признат.

Последваха силни минути за Ливърпул, които обаче трудно стигаха до чисто голово положение заради по-прибраните действия на домакините. Резултатът все пак бе изравнен в 41-та минута, когато Трент Александър-Арнолд вкара брилянтен гол от пряк свободен удар, а Лукаш Фабиански не помръдна от мястото си.

В самия край на полувремето отбраната на гостите се пропука и чудесна контраатака на Уест Хям можеше да завърши с гол, но Михаил Антонио не успя да си поведе достатъчно добре топката.

Втората част започна вихрено. Очакваната масирана преса на „червените“ не се състоя. Вместо това, столичани можеха отново да поведат, но изстелът с глава на Дъклан Райс намери гредата на Бекер. В 52-та минута дойде ред на голям пропуск и за 19-кратните шампиони, който бе дело на Садио Мане.

„Чуковете“ вкараха втори и трети гол в рамките само на 7 минути. Първо в 67-та Пабло Форналс победи Бекер в сблъсък едно в едно, а в 74-та ново статично положение закопа мечтите на гостите за нещо повече. Джаръд Боуен центрира балонно от корнер, а на далечната греда съвсем необезпокояван бе Кърт Зума, който от непосредствено разстояние вкара с глава.

Ливърпул все пак успя да върне едно попадение чрез влезлия като резерва Дивок Ориги. Александър-Арнолд центрира в наказателното, а белгийският нападател си спря топката, обърна се и я прати в левия ъгъл на Фабиански. В самия край на двубоя Садио Мане се отчете с втори феноменален пропуск, който обрисува перфектно боксуването на отбора му в Англия.

Така Уест Хям вече има 23 точки, а Ливърпул е на 4-то място с 22 пункта.