Вашингтон победи шампиона Милуоки

0
брадли бийл вашингтон уизардс

Отборът на Вашингтон Уизардс постигна пети домакински успех от началото на сезона в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. „Магьосниците“ надвиха гостуващите шампиони от Милуоки Бъкс с 101:94, като поражението е второ поредно за „елените“.

Най-полезен за домакините бе гардът Брадли Бийл, който се отчете с 30 точки и 8 асистенции за 37 минути престой на паркета. Кайл Кузма също допринесе за победата на новия си отбор, вкарвайки 15 точки и хващайки 10 борби. Домакините реализираха 8 от 13-те си опита от линията за наказателни изстрели, но за сметка на това бяха ефективни в стрелбата за три – 11 успешни от 27 опита.

За гостите над всички бе Янис Антетокумпо. Гръцкият баскетболист наниза 29 точки и хвана 15 борби за малко по-малко от 40 минути игра. Големият проблем за двукратния MVP на лигата бе стрелбата му за 1 точка – едва 5 вкарани от 12 опита. Боби Портис също се отчете с „дабъл-дабъл“ от 13 точки и 13 борби.

Така възпитаниците на Уес Ънселд имат 7 победи и 3 загуби от началото на сезона, докато играчите на Майк Буденхоузер са с отрицателен актив от 4 победи и 6 поражения.