Вашингтон оглави източната конференция след четвърти пореден успех

0
вашингтон уизардс нба

Изненадващо или не, но отборът на Вашингтон Уизардс, който дълги години бе един от най-слабите тимове в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада, е временен водач в класирането в източната конференция. „Магьосниците“ записаха четвърти пореден успех вчера, побеждавайки като гост отбора на Орландо Меджик с 92:104.

Водещ реализатор за тима на Уес Ънселд-младши бе гардът Спенсър Дънуиди, който наниза 23 точки и овладя 11 борби за 31 минути на паркета. Гостите трябваше да се справят без лидера си Брадли Бийл, който не взе участие в срещата по лични причини. Крилото Кайл Кузма добави 17 точки и 10 борби, а столичани се поздравиха с победата въпреки 15-те грешки в нападение и едва 8 от 10 вкарани изстрела от линията за наказателни стрелби.

За домакините най-полезен бе младокът Кол Антъни с 22 точки и 8 асистенции. Играчите на Джамал Моусли имаха ужасяваща вечер при стрелбата за три – 13 успешни от 40 опита. Центърът Мо Бамба добави 14 точки и 17 борби, но усилията му се оказаха недостатъчни.

Така Вашингтон има баланс от 9 победи и 3 загуби, докато Орландо е с актив от 3 победи и 10 поражения и заема последно място на изток.