Втори бронзов медал за България от Европейското по борба

0
Георги Вангелов
Снимка: БОК

Георги Вангелов спечели втори медал за България на Европейското първенство по свободна борба в Будапеща. Националът трябваше да срещне Хамзадхаджи Халидов (Унгария), но представителят на домакините не се яви в схватката за бронза в категория до 61 кг. Най-вероятната причина е контузия от вчерашните двубои.

Вангелов е вторият бронзов медалист за България, след като същото отличие вчера спечели Рамазан Рамазанов до 70 кг. По-късно знед Ахмед Батаев ще спори за злато в категория до 92 кг. Така свободния стил излъчи трима медалисти за България на континенталния шампионат.