Вратар спаси две дузпи и поднесе успеха на ЦСКА 1948

0
Локомотив Пловдив

ЦСКА 1948 успя да излъже пловдивския Локомотив и го победи с 1:0 в мач от плейофната фаза в Бистрица. Гола за трите точки вкара Ивайло Чочев с глава в 37-ата минута. В герой за домакините обаче се превърна вратарят Даниел Наумов, който спаси две дузпи, нещо което не се беше случвало във футболния ни елит от 2004 година.

В 68-ата минута реферът отсъди дузпа за гостите за игра с ръка на Емил Мартинов и след консултация с ВАР. Парвиз Умарбаев би от бялата точка, Наумов изби и Райън Бидунга вкара топката в мрежата, но голът не бе зачетен. Реферът прецени, че Бидунга е влязъл в пеналта преди удара, въпреки че повторенията показаха друго – Бидунга се навежда, но краката му не са вътре, а вътре в големия пеналт е играч на домакините. Според правилата при това положение дузпата трябваше да се пребие, но това не се случи.

В 75-ата минута Локо получи втора дузпа за фаул на Марио Топузов срещу Петър Витанов. От бялата точка Бирсент Карагарен също шутира в левия долен ъгъл, но Наумов спаси. Това бе трета поредна пропусната дузпа от „черно-белите“, след като в предния кръг Димитър Илиев сбърка срещу Арда. Две минути преди края Гомис не успя да вкара от добра позиция и така Локо загуби.

Този резултат завърза битката за седмото място, което дава право на участие в бараж за Лига на конференциите. Тази позиция в момента се заема от Берое с 37 точки. Следват ЦСКА 1948  и Локомотив с по 36, като столичани са осми заради по-добър баланс в преките двубои, а Арда има 31 пункта. До края на плейофите остават по три мача на всеки отбор.