Вратар изуми света с уникални спасявания за секунди

0
Вратар

Искате ли да видите истински вратарски подвиг? Може да го направите, стига да се отправите към Националната лига Юг, шестата дивизия на Англия. Именно там играе отборът на Уеймут, в който наскоро се премести стражът Райън Сандфорд. И още в първия си мач срещу Бат Сити той заслужи висока оценка, след като спаси дузпа, а след това направи още три спасявания във вратарското поле, и всичко това само за 8 секунди (може да ги гледате на видеото след 19-ата минута).

/p>

Мегаспасяванията на Сандфорд донесоха на Уеймут само минута слава, тъй като отборът загуби с 1:2 заради два гола, допуснати през първите 10 минути. Като цяло обаче трябва да се каже, че на вратаря му беше много трудно да спаси отбора.

Райън съвсем наскоро премина в тима от шеста лига под наем от Mилуол. Уеймут се нуждаеше от него, защото и двамата му основни вратари са контузени. В Милуол 23-годишният Сандфорд не попадаше в състава, въпреки че преди няколко години беше повикан в младежките отбори на Англия заедно с Мейсън Маунт, който сега прави фурор в Челси. Така че Сандфорд редовно е даван под наем на други клубове, за да пази редовно.

Четирикратното спасяване стана популярно в социалните мрежи, а вратарят получи признание и от своите идоли. Гари Линекер написа: „Това е адски впечатляващо!“, а Едвин ван дер Сар се ограничи до лаконичното: „Не е лошо“. Английският вратар Ник Поуп също похвали Сандфорд. Поуп разбира реалностите в долните лиги като никой друг, защото самият той също е играл като преотстъпен преди да се присъедини към Бърнли. Поуп написа: „Върховна класа!“

Журналистите вярват, че това няма да е последната знаменита изява на Райън Сандфорд, и може би именно в най-слабия отбор в Националната южна лига вратарят ще се докаже и ще стигне поне до отбор от Чемпиъншип.