Вратар донесе точка на Пирин в Кърджали

0
Арда
Стопкадър: Диема Спорт

Отборите на Арда и Пирин завършиха 0:0 в предпоследния мач от десетия кръг на efbet Лига. Домакините имаха по-чистите положения, но в цели три ситуации вратарят на гостите Янко Георгиев показа великолепни рефлекси и донесе точката на своите. Пирин записа трети двубой поред без загуба и излезе на 12-о място със 7 точки, а Арда е шести с 16.

В 23-тата минута домакините стигнаха до първото си чисто положение. Тонислав Йорданов нацели топката с мощно воле, но Янко Георгиев парира по брилянтен начин. 12 минути по-късно Ел Мами Тетах излезе сам срещу Янко Георгиев, но вратарят скъси ъгъла и спаси удара. В 38-ата минута Арда изпусна нов шанс. Христо Иванов изскочи очи в очи срещу Янко Георгиев, но стражът на „орлетата“ отново спаси.

През второто полувреме темпото бе по-ниско, а Радослав Цонев изтърва единственото положение за Пирин. В 59-ата минута халфът овладя топката на задна греда и шутира, но защитник на Арда изби отиващото в мрежата кълбо. До края на пиринци се бяха прибрали отзад и се защитаваха грамотно, а кърджалийци нямаха идея как да превземат вратата на съперника.